تبلیغات
دنا نیوز - انتقاد هدایت خواه از تخریب برخی اماکن و ابنیه تاریخی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 26 مرداد 1390-12:38 ق.ظسخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس آثار تاریخی را پشتوانه تمدن غنی ایران دانست و خاطر نشان کرد: اگر تخریب این آثار همچنان ادامه داشته باشد هویت ملی و تاریخ کهن ایران زمین از بین می‌رود.
ستار هدایت‌خواه ، با انتقاد از تخریب برخی اماکن و ابنیه تاریخی گفت: آثار ملی از گذشته به ما رسیده‌اند و همانطور که گذشتگان از این آثار تا رسیدن به دست ما صیانت کرده‌اند، ما هم باید آن‌ها را حفظ کنیم و به آیندگان بسپاریم.
نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی وظیفه دارد از آثار تاریخی و ملی حفاظت کند و ابنیه‌هایی که نیاز دارند را مرمت کنند.

وی با بیان اینکه تخریب ابنیه تاریخی خسارت‌های بسیاری به دنبال دارد افزود: این آثار نشانه هویت و تمدن غنی ایرانی هستند و تخریب هر کدام از آن‌ها پایه‌های فرهنگی کشور را سست می‌کند.
هدایت خواه در مورد خروج برخی آثار تاریخی از لیست ثبت شده میراث فرهنگی تصریح کرد: وقتی اثری در لیست آثار ملی ثبت می‌شود، خروج آن معنایی ندارد و در مورد خروج برخی ابنیه تاریخی از لیست میراث فرهنگی و تخریب آن‌ها ابهام بسیاری وجود دارد.
این نماینده مجلس با اشاره به صدور رای تخریب برخی ابنیه تاریخی از سوی دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: رای دیوان برای تخریب آثارتاریخی قانونی نیست و باید خلاء‌های قانونی در این زمینه برطرف شود.
وی اضافه کرد: باید دید داوری آثار تاریخی برای خروج از لیست و تخریب آن‌ها چگونه صورت می‌گیرد و برای این مسئله حتما نظر سازمان میراث فرهنگی مهم است.
هدایت‌خواه تاکید کرد: اگر آثار تاریخی کشور با همین رویه تخریب شوند طی چند سال آینده نامی هم از آن‌ها باقی نخواهد ماند و ما دانسته و ندانسته هویت خود را تاراج خواهیم کرد.
اخیرا به سبب شکایت مالکان حقیقی برخی از آثار و ابنیه تاریخی، این مکان‌ها از فهرست آثار ملی خارج و با رای دیوان عدالت اداری تخریب می‌شوند.
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -