تبلیغات
دنا نیوز - جدیدترین برنامه انتخاباتی جریان انحرافی و اصلاح طلبان

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

چهارشنبه 26 مرداد 1390-03:26 ب.ظجواد فاضلی کوهسرک: یکی از اشخاص مشهور جریان مزبور بر این عقیده است که «مگر می‌شود دو نفر با هم حکومت کنند و حکومت کردن با وجود دو نفر شدنی نیست»

جریان انحرافی که مدتی سر در لاک سکوت فرو برده بود، طی روزهای اخیر در حال رونمایی از تحرکات تازه انتخاباتی برای مجلس نهم و ریاست جمهوری یازدهم است. رصد تحرکات تشکیلاتی آنان به طور شفاف قدر مشترک جریان انحرافی و جریان فتنه را وضوح می‌بخشد و روند فعالیت هایشان که تاکنون بالاترین مقامات کشور را نیز مورد خدشه قرار داده‌اند، ثابت می‌کند که آنان در حال تشکیل کانون‌های مقاومت مردمی در برابر ارزش گرایان جامعه هستند و در این میدان قصد دارند بازی را در مسیر برد خویش هدایت کنند. این تکاپوی جریان انحرافی نشان از آن دارد که سکوت چندهفته‌ای آنان نیز بی‌معنا نبوده و آن هم بخشی از بازی انتخاباتی بوده است تا بتوانند پس از یک فرود نمایشی آن چنان اوج بگیرند که دیوار صوتی سیاست را بشکنند و صدای نخراشیده خود را به گوش همه برسانند. شاید انتشار ویژه نامه خاتون توسط روزنامه ایران ابتدای آن فریاد بلند باشد؛ فریاد بلند اما باطلی که امروز با تشویش در مسئله حجاب همراه است و شاید فردا با جیغ زدن و هوار کشیدن بر سر مسائل دیگری در باب دین، فرهنگ، سیاست، اجتماع و اقتصاد همراه شود. این جریان که روزی داعیه قطع دم مفسدان در هر گوشه و کنار را داشت، اکنون می‌کوشد تا آنچنان دم درازی پیدا کند تا در آینده هر کس هر جا که پا می‌گذارد، مراقب باشد پا روی دم جریان انحرافی نگذاشته باشد.
تولدی دیگر از اصلاحات و تقویت و رشد با رویکردهای فتنه ۸۸
اهداف جریان انحرافی که درون دولت کنونی ریشه دوانده است، در چند بخش قابل تقسیم است؛ اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت.
الف: اهداف کوتاه مدت و میان مدت این جریان پیگیری برنامه هایی است که از اواخر دولت نهم و اوایل دولت دهم دنبال شد. تولدی دیگر از جریان اصلاحات و تقویت خود با رویکردهای فتنه ۸۸. رشد مداوم در دامن حوادث پی در پی سال ۸۸ با ائتلاف پنهان با برخی از اصلاح طلبان و فتنه‌گران صورت گرفت و پس از آن کوشیدند تا در کانون توجهات عمومی قرار گیرند. بحران زایی و ایجاد چالش‌های مستمر برای نظام را در دستور کار قرار دادند تا اهداف کوتاه مدت و میان مدت را به امید‌های بلند مدت خود گره زنند.
ب: اهداف بلند مدت جریان انحرافی را باید از زاویه تحرکات فاسد قدرت طلبانه مشاهده کرد؛ تحرکاتی که مثلث ائتلاف با اصلاح طلبان تندرو و نیز عده‌ای از فتنه‌گران را تشکیل داده است و با پشتیبانی بازیگر پنهان در پی تحقق اهداف خاصی پس از ورود به دوره‌های بعدی مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری می‌دوند.
رمزگشایی از تلاش شبانه‌روزی یک ائتلاف
تدقیق در رفتارهای انتخاباتی این ائتلاف ثابت می‌کند که آنان برای تحقق اهداف شان در ابعاد پیدا و پنهان تحرکات خاصی را دارند و از این جهت گاهی اوقات مروج نظرات و تفکراتی هستند که تا حدودی می‌تواند از دلایل تلاش شبانه روزی ائتلاف مزبور رمزگشایی کند.
آنچنانکه لیدر جریان انحرافی معتقد است که «چرا در زمان بنیانگذار جمهوری اسلامی، قانون اساسی پس از ۱۰ سال مورد بازنگری قرار گرفت و اما امروز با گذشت ۲۰ سال کمترین تغییری در قانون اساسی انجام نشده است.»
البته بدیهی است که قانون اساسی ایران وحی منزل نیست و شاید در زمانی که ولی فقیه زمان تشخیص دهند، نیاز به تغییراتی هم داشته باشد. اما با مروری بر آراء و اندیشه‌های لیدر جریان انحرافی به راحتی می‌توان دریافت که مقصود وی از تغییر و بازنگری در قانون اساسی، مربوط به اصول و بندهایی است که احتمالاً برای همیشه تغییرناپذیرند. این ادعا از این جهت مطرح می‌شود که نظرات آشکار لیدر جریان انحرافی شاهد آن است.
در سوی دیگر ماجرا اظهارنظرات دیگری در جلسات محفلی جریان انحرافی مطرح می‌شود که نشان از اهداف پنهان جریان انحرافی در آینده دارد.
به عنوان نمونه عقیده مطرح شده یکی از اشخاص مشهور جریان مزبور بر این عقیده است که «مگر می‌شود دو نفر با هم حکومت کنند و حکومت کردن با وجود دو نفر شدنی نیست. » این در حالی است که صاحب این نظر اخیرا در صحبت هایش آنچنان از رهبری تمجید و تقدیر می‌کند که هر شنونده‌ای کمترین شکی به ولایت پذیری او نمی‌تواند به دل راه دهد.
با توجه و دقت در این آراء و نظرات می‌توان به اهداف پنهان جریان انحرافی که در جلسات ائتلافی آنان نیز مطرح شده است، اشارتی داشت.
مهمترین اهداف پنهان آنان پس از ورود به مجلس نهم از این قرار است:
- محدود کردن اختیارات رهبری
- افزایش اختیارات رئیس‌جمهور
- القای حاکمیت دوگانه
- اصرار برای انجام رفراندوم
- تلاش برای تغییر قانون اساسی
نگاهی به این اهداف کاملاً ذهن را به دوران قدرت و حکمرانی دوم خردادی‌ها می‌برد. آن زمانی که سید محمد خاتمی لوایح دوقلو را به مجلس برد تا بتواند سطح اختیارات خود را افزایش دهد و آن هم در مجلس ششم که مدام اکثریت نمایندگان بر انجام رفراندوم و تغییر قانون اساسی اصرار می‌ورزیدند و هر روز تشنج تازه‌ای را در خانه ملت می‌آفریدند.
این بار هم آنان با ایجاد یک ائتلاف در صدد آن هستند تا برنامه‌های سابق را با تاکتیک‌های خاصی دنبال کنند. اهم این تاکتیک‌ها از این قرار است:
- تا حد امکان باید از ورود اصولگرایان به مجلس ممانعت شود
- ورود کاندیداهای مشترک به معنای ورود یک ائتلاف به مجلس است – هیچ فرقی نمی‌کند که از میان حدود ۹۰۰ کاندیدای انتخاباتی مشترک که اکثر آنان از شهرستان‌ها و خارج از تهران هستند، چه کسی وارد مجلس شود، چراکه هر کدام از آنها در صورت پیروزی و ورود به مجلس به مثابه نماینده یک ائتلاف است
براندازی نظام در ابعادی بسیار وسیع‌تر از فتنه۸۸
هماهنگی میان این ائتلاف برای استفاده ابزاری از روابط اجتماعی و نیز تحریک و جریحه دار کردن احساسات مردم دینگرا و ارزشی به گونه‌ای که دوگانگی فرهنگی در جامعه ایجاد کنند را نیز می‌توان از جمله اهداف آشکار و پیدای آنان تلقی کرد. بزرگترین آرزویی که آنان در این مسیر دارند، تجمیع آراء سلایق مختلف در جامعه زیر یک چتر است حتی آنانکه هیچ اعتقادی به نظام جمهوری اسلامی ندارند و روزی با اغتشاش و آشوب در صدد براندازی نظام بودند.
اما در ورای این هدف، اهداف بزرگتری وجود دارد از جمله آنکه:
- بتوانند اشتباهات خود را به محاق برند و از ذهن مردم پاک کنند
- با انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی به فرعی بتوانند بر مفاسد اقتصادی خود بیافزایند
- از بیت المال بردارند و هزینه تبلیغات انتخاباتی کنند به گونه‌ای که هیچ کس متوجه آن نشود
- و مهمترین هدف آنکه بتوانند فتنه بزرگتری را رقم زنند، اما بسیار خزنده و به گونه‌ای که حتی عده‌ای را ناخواسته همراه خود کنند.
استراتژی امروز ائتلاف جریان انحرافی، اصلاح طلبان تندرو و جریان فتنه مسیر براندازی نظام را در ابعادی بسیار وسیعتر از فتنه ۸۸ دنبال می‌کند. از همین بابت است که بسیاری از بزرگان نظام جمهوری اسلامی در عین حال که تأکید دارند فتنه ۸۸ بسیار عمیق و خطرناک بود اما از فتنه بزرگتری خبر می‌دهند و حتی جریان انحرافی را بزرگترین خطری می‌دانند که تاکنون انقلاب اسلامی را تهدید کرده است. آنچه اکنون از تلاش‌های انتخاباتی این ائتلاف می‌توان دریافت تکاپوی آنان برای تحقق یک براندازی پارلمانتاریستی است.
بر این اساس امروز ایران اسلامی در شرایطی قرار دارد که مردم انقلابی بیش از هر زمان باید مراقب تحرکات سیاسی گروه‌ها و احزاب باشند و فریب حرف‌ها را نخورند و نگاه خود را بر اعمال و رفتار سیاسی افراد و اطرافیان آنان متمرکز کنند و سرانجام در هر انتخاباتی به کسانی رای دهند که عمل سیاسی آنان و نیز اطرافیانشان منطبق با اصول انقلاب اسلامی و قانون اساسی باشد.

توضیح: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان ما است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان می توانند ، در مورد نقد یا تایید این مطلب یادداشت خود را بنویسند
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.